Listy z behu - 6

Ahojte,

dnes po několikati velmi přijemně chladných dnech se udělalo velmi teplo, člověk se málem potí, i když sedí ve stínu a na druhé straně u dálnice je to doslova opekačka.

Pranab nasadil svůj oblek pouštní bouře a velmi si pochvaloval, jak do něj pěkně profukuje, boláky se mu více hojí, i když občas vyrostou nějaké nové.

Asprihanal má celkem těžší období, obličej má celý rudý a pokřivený, ale i tak naběhá velká kvanta, úžasný je jeho rozvrkočený styl běhu, kdy rozhazuje rukama do všech stran, jako kdyby odháněl mouchy. Když jsem se chlapů ptal, co to provádí, říkali, že to eště nic není, že až se dostane pořádně do tranzu, tak se mu nohy začnou kmitat dvakrát rychleji a rukama máchá až nad hlavu.

Nejhorší je to se Sopanem, má nějaký blok na obratli a hýbe se jak starý dědek, kdyz se na něj člověk dívá, tak to bolí, nějak mu nefungují stehenní svaly, které zvedají nohy, takže musí nohy dostávat do kroku břišákama a švihem rukou, a to vytváří takový vlnovitý pohyb, který dotváří shrbením páteře. A celkový dojem je vcelku zarážející, no ale hýbe se i tak celkem rychle a myslím, že i plní limity, plus minus.

Palimu se po dlouhém spánku celkem vydařil den, dal 99 kol, mile si čekněte jinde, snad už se dá do sebe a začne běhat limity, Sahishnu se po něm celkem ptá, tak uvidíme, páč s timdle tempem ve vší úctě ho taky můžem potkat až přijedem na slavnosti.

Řekl bych, že zatím všichni jdou na vylepšení osobáku, Pranjal běhá parádně vyrovnaně, Peťa taky, Suprabha prý taky běží jak už dlouho neběžela, len Ananada-Laharimu se nedaří musí být stále opatrný na ten shinsplin.

Většina běžců v dobré náladě a pohodě, i když trpí jak psi.

Každý den tedy rozstříhám aspoň jedny boty, kluci si pochvalují, když vydrží 4 až 5 dní.

Taky se tu staráme o americkée bratry, naučili jsme Mahiruhu povzbuzující pokřik: "Umri stara svina" a když tucha levárnu se ptal Ananda-Lahiriho na význam, dostal odpověď: "Good luck," no tak šel spokojeně fandit.

ahoj Kamil