Listy z behu - 9

Je teprve poledne, což je celkem brzy na hodnocení dne, který mají běžci před sebou.

Suprabha dnes běhá velmi rychle, což znervozňuje Peťu, který naopak šetří bolavý sval, který ho začal pobolívat během včerejška, říkal, že Suprabhu cítí v závěsu, jak ho stále dostihuje a nemůže jí utéct, což ho motivuje k určité rychlosti běhu, se kterou sice není moc spokojen, ale jak říkal: pořád lepší než chodit, protože to člověka příliš ubíjí.

Ananda-Lahiri dnes nejspíš dá dobrý výsledek, protože si stále povídá s Asprihanalem, který, ač vypádá ne v plné síle, má stále neuvěřitelné km.

Abhichal včera kolem 10 večer se přiřítil k masážnímu lehátku, svalil se na něj a usnul, po půl hodině ho začal Sahishnu, který mu zapisoval kola, hledat; když ho uviděl spát, tak akorát čeknul, jestli už mu kolo zapsal nebo ne a šel si po svých, no vycítil jsem z toho, že by bylo dobré ho vzbudit, na což jsem neměl úplně odvahu, po několika zkušenostech s probouzením unavených běžců, tak jsem tam poslal prvního, co se mi dostal do cesty, Abichal vstal odkroužil 1 nebo 2 kola a šel spát.

Shopan stále urputně bojuje se zablokovaným nervem v zádech, je to šílené se na něj jenom dívat, jak nutí tělo k pohybu, zatím je zázrak, že se neporanil a že dává celkem dost km, snad se mu to nějak uvolní.

Pali dnes objevil kouzlo kávy.

Pranjal včera opět zamykal trať, bylo 10min do půlnoci čili konce a zahlédl jsem ho, jak si to sneruje po cílové rovince, tak jsem ho povzbudil že eště jedno dá ,což stejně chtěl a s koncentrací a intenzitou běžce na 800m se vřítil do posledního kola, na občerstvovačku se ani nepodíval, asi věděl, že na svém stole má odložený kus dortu a pudink, který po doběhu hned spořádal, tady neplatí, že se dává večeře nepříteli, ale co večer sníš, to ráno najdeš v nohách.

Dělám si z nich legraci, že se na noc nejí, a jednou při uklízení jsem vyhodil nedojezenou večeři, a byl oheň na střeše, naštěstí Pranjalovi nosí všechno dvakrát, tak jsem mu tu jednu porci sebral, většinou ji nesní, což když zjistila Anna kuchařka, tak k němu měla vážnou promluvu, zda stále chce mít skutečně všechno dvakrát, Pranjal na chvíli znejistěl, ale jen na chvíli, člověk nikdy neví a hlad je sviňa.

Kluci si začínají uvědomovat, že hubnou, tak se do toho dnes obuli a začali poctivě papkat hned od rána; snídaně zmizely, do polívečky olejíček, ať je co pálit, dezertíček, palačinku, zmrzlinku ....

Výborný je taky Rupantar, který dováží zásoby a občas vyzkouší koupit něco nového, co by jim mohlo chutnat, častokrát je to poměrně velký junk, který je fakt hnusný, a on to zkusí, a začne to velmi vychvalovat a cpát do běžců, kteří sní, co jim dáte do ruky.

Ashrita tady furt dělá nějaké blbosti, chodí s tágem na bradě, chytá balonky naplněné vodou, které mu háže Bipin do dálky a běhá na nějakých chůdách, jiných než předtím.

Je čas oběda, tak jdu rozdělit jídla a nakelímkovat je.

Vaše maily si čtou dvakrát - večer, když je rozdává Sahishnu, a ráno na probuzení, jednou jsem je večer vyhodil při uklízení, protože mi už neměl kdo říct, co s nima, a ráno byla scháňka, naštěstí pro mě chodím ráno později, takže mi zapomněli vyčinit.

Vše důležité najdete na ultrabeh.sk čili zápisky Pranjalovy a pěkné fotky na oficiálních stránkách závodu a na Pranjalovém ultrabehu.sk je taky odkaz na Uptala, co tam má videa, vrazil běžcům do ruky kameru a oni s ní museli běhat a taky do ní mluvit.

Kamil